| |     Deutsch | english  
Naslovna
Dopunska nastava

 

Dopunska nastava srpskog jezika u pokrajini Severna Rajna Vestfalija integrisana je u nemački sistem, što znači da su organizacija, izbor nastavnika i njihovo finansiranje u isključivoj nadležnosti nemačkih organa.

 

Program nastave izvodi se prema prikazu u tabeli.

 

Ime nastavnice

Grad

Vreme

Mesto održavanja nastave

Milosavka Milić Detsch

Diseldorf

Ponedeljak – od 14.00 do 19.00

Grundschule, Stoffelerstr. 11

 

Milosavka Milić Detsch

Diseldorf

Utorak - od 14.00 do 19.00

Realschule Justus-von-Liebig, Otweilerstr. 20

Milosavka Milić Detsch

Duisburg

Sreda – od 13.00 do 18.00

Astrid-Lindgren Schule, Aakerfahrstr. 80

Regenbogen Schule, Ottostr. 65

Milosavka Milić Detsch

Diseldorf

Četvrtak - od 14.00 do 19.00

Realschule Justus-von-Liebig, Otweilerstr. 20

Milosavka Milić Detsch

Essen

Petak – od 14.30 do 18.30

Frida Levy GS,

Hofterbergstr.26

Nataša Đerković

Keln

Ponedeljak  - od 14.15 do  15.45 (prvi i drugi razred osnovne škole)

Od 15.45 do 17.45 (treći i četvrti razred)   

Adolph-Kolping-Schule, Falckensteinstr. 34

Nataša Đerković

Keln

Sreda – od 14.15 do 17.00 (peti, šesti, sedmi razred)

 

Adolph-Kolping-Schule, Falckensteinstr. 34

Nataša Đerković

Keln

Četvrtak –  od 14.30 do 17.45 (osmi, deveti i deseti razred)

Adolph-Kolping-Schule, Falckensteinstr. 34

Nataša Đerković

Leverkusen

Utorak – od 14.30 do 17.00 (od prvog do četvrtog razreda osnovne škole)

RS Am Stadtpark, Am Stadtpark 23

Nataša Đerković

Leverkusen

Petak – od 14.30 do 19.00 (od petog do desetog razreda)

RS Am Stadtpark, Am Stadtpark 23

Tanja Veljović

Wetter

Ponedeljak – od 14.30 do 16.45

(od prvog do desetog razreda)

Grundschule am Berg

Tanja Veljović

Hagen

Utorak – od 14.30 do 16.45 ( peti i šesti razred)

Od 16.45 od 19.00 (od sedmog do desetog)

Janusz – Korzak Schule ,

Grünstr. 4

Tanja Veljović

Gevelsberg

Četvrtak – od 14.30 do 16.45 (od prvog do desetog razreda)

Hauptschule Gevelsberg,

Am Hofe 14

Tanja Veljović

Hagen

Petak – od 14.00 do 16.15 (prvi i drugi razred)

od 16.15 do 18.30 (treći i četvrti)

Janusz – Korzak Schule,

Grünstr. 4

Aleksandra Dragosavljević – Panić

Wuppertal

Ponedeljak – od 13.50 do 19.10

GS, Am Opphoferstr. 47

Aleksandra Dragosavljević – Panić

Remscheid

Utorak – od 13.30 do 18.45

HS Rosenhügel

Ewaldstr. 8

Aleksandra Dragosavljević – Panić

Wuppertal

Sreda – od 13.50 do 19.10

GS Langenfeld

Aleksandra Dragosavljević – Panić

Wuppertal

Četvrtak – od 13.50 do 19.10

GS, Am Opphoferstr. 47

Nada Grahovac

Altena

Utorak – od 15.00 do 17.15

SG Mühlendorf Schule, Jahnstrasse 14

Nada Grahovac

Iserlohn

Petak – od 14.30 do 16.45

Burgschule,  Bleichstrasse 33

Gordana Predić

Dortmund

Ponedeljak -  od 13.15 do 18.30

Albrecht Brinkman Schule, Münsterstraße 138-140

Gordana Predić

Lippstadt

Utorak - od  14.00 do 18.30

Kopernikus Schule, Landsberger Str. 9

Gordana Predić

Siegen

Četvrtak - od 14.00 do 18.30

Nordschule,Nordstrasse 30

Gordana Predić

Hamm

Petak- od 14.00 do 18.00

Theodor Heuss Schule, Brändströmstr. 7 

           


Verzija za štampu
Dijaspora
Konkurs za izbor honorarnog nastavnika
O dijaspori
Klubovi
Mediji
Dopunska nastava
SPC
Projekti za dijasporu
Vojni memorijali